DOŚWIADCZENIE

Doświadczenie w budowie skateparków pozwoliło na rozszerzenie oferty Grupy Techramps o torketowanie. Posiadamy mobilną pompę do betonu marki Putzmeisrer, która umożliwia tworzenie dowolnej powierzchni betonowej. Torketowanie wykonujemy metodą "mokrą" czyli z zastosowaniem betonu natryskowego.  Nasz zespół składa się z osób wyspecjalizowanych w nowoczesnych techonologiach budowalnych, dzięki czemu  realizujemy zamówienia zarówno w kraju jak i za granicą.

 

 

 

 

 

 

 TORKRETOWANIE

Torketowanie to metoda polegająca na narzucaniu tzw. torketu czyli świeżo wytworzonej masy betonowej lub zaprawy cementowej na wcześniej przygotowaną powierzchnię konstrukcji (betonowej, żelbetowej lub innej), pod ciśnieniem sprężonego powietrza. Torketowanie stosowane jest w naprawch powierzchni betonowych m.in. mostów. zapor itp. oraz do budowy różnego typu obiektów. Techramps świadczy usługi między innymi w: 
- budowie tunelów (zabezpieczenie skarp przy budowie tuneli za pomocą torketowania)
- wzmacnianiu skarp oraz wykopów itp. 
- renowaci instniejących konstrukcji betonowych
- torketowaniu architektonicznym
- torketowaniu mostów, wiadutów, estakad
- torketowaniu zbiorników i basenów

 

 

STACJONARNE POMPY DO BETONU - WYPOŻYCZENIE

Posiadamy dwie stacjonarne pompy do betonu wraz z rurociagiem.
Wydajnosc naszych pomp to: 17,4 m3/h
Wysokość podnoszenia: do 100 m nad punktem zerowym poziomu odniesienia
Ciśnienie pompowania maks.: 68 bar 
Długość przepychania betonu: do 300 m
Pompowane medium maks. uziarnienie: 16 mm

Pompa do betonu może być holowana przez samochód (nawet osobowy) w sposób bezpieczny (posiada stabilne podwozie oraz hamulec najazdowy). Podwozie o znacznym prześwicie oraz niewielka waga pompy ułatwiają manewry na placu budowy. Pomimo niedużych rozmiarów pompa osiąga wydajność prawie 18 m3/h, co świadczy o jej wysokiej wysokiej mocy i użyteczności. Dodatkowo wentylacja maszyny została ukszatłowana w taki sposób, aby spaliny nie były kierowane bezpośrednio na jej operatora.